Aktuality

Najčastejšie otázky k rekreačným poukazom

17. januára 2019
Marketing
3 678

Rekreačné poukazy, ako elektronická forma príspevku na rekreáciu na území SR, sú od začiatku januára 2019 realitou. Aktuálne prinášame najčastejšie otázky k ich použitiu a žiadosti.

Ako požiadať o rekreačný poukaz?
Oprávnený zamestnanec požiada o rekreačný poukaz písomne a výlučne takou formou, ktorú mu interným usmernením alebo predpisom stanovil jeho zamestnávateľ. My zamestnávateľom poskytujeme šikovnú pomôcku – online žiadosť o vydanie rekreačného poukazu DOXX. Len pár sekúnd a o rekreačný poukaz máte požiadané.

Ako vyzerá rekreačný poukaz?
Rekreačný poukaz je osobitný platobný prostriedok uchovávajúci majetkovú hodnotu, ktorú môže zamestnanec čerpať v rámci jedného roka. V prípade nášho rekreačného poukazu je to hodnota nabitá na Karte DOXX. Nabitá môže byť spolu s elektronickými stravnými lístkami. Systém sám inteligentne rozozná, kde držiteľ karty platí 😊

Ak mám od zamestnávateľa elektronický rekreačný poukaz, môžem priniesť aj faktúru?
Nie, nie je možné mať vydaný rekreačný poukaz a zároveň nárokovať preplatenie faktúry za pobyt. Legislatíva k príspevku na rekreáciu takúto kombináciu neumožňuje a faktúra nemôže byť preplatená.

Je možné požiadať o rekreačný poukaz viackrát?
Áno, v priebehu kalendárneho roka môže zamestnanec požiadať zamestnávateľa aj viackrát, a rozdeliť si tak svoj rekreačný poukaz na viac pobytov. Avšak celková maximálna hodnota rekreačného poukazu, ktorý je daňovo zvýhodnený, neprekročí sumu 500 € za 1 rok.

Ako môžem použiť rekreačný poukaz?
Rekreačným poukazom na Karte DOXX môžete zaplatiť pobyt pohodlne online na www.doxxlistky.sk/rekreacne-poukazy/pobyty/. Zaplatiť ním môžete aj na POS termináli priamo v ubytovacom zariadení na Slovensku, ktoré má zmluvu s DOXX – Stravnými lístkami.

Ako zaúčtovať rekrečné poukazy?
Rozpísaný príklad účtovného prípadu nájdete tu.

Kde nájdem potrebné informácie k tejto téme?
Na stránke https://doxxlistky.sk/rekreacne-poukazy/ pravidelne zverejňujeme a dopĺňame potrebné informácie. Aktuálne sme pripravili šikovné online žiadosti a zmluvy, aby bol celý proces pre všetky strany čo najjednoduchší.

Rekreačné poukazy DOXX - šikovné riešenie

#rekreacnypoukaz #doxxstravnelistky

Kategórie