fbpx

Stravenky

Stravenky naďalej zostávajú s výhodami ako doteraz, bez daní a odvodov, ako najjednoduchšia forma stravovania zamestnancov. Minimálnu administratívu oceníte najmä s online Zákazníckou zónou, najmodernejším e-shopom na nákup Straveniek. A navyše, iba s fpoho Stravenkami získate vy aj vaši zamestnanci Dobrý program za vernosť!

doxx vyhody pozadie 6 - Stravenkydoxx vyhody pozadie 6 - Stravenky

Papierové Stravenky

Ceninové poukážky so službami personalizovania a obálkovania.

doxx vyhody pozadie 7 - Stravenkydoxx vyhody pozadie 7 - Stravenky

eStravenky

Digitalizujte vaše stravenky už dnes, s prechodom vám poradíme.

doxx vyhody pozadie 5 - Stravenkydoxx vyhody pozadie 5 - Stravenky

Elektronické lístky v mobile

Za obed zaplatíte aj šikovnou Android appkou Karta DOXX v mobile

doxx fpoho najvyhodnejsie - Stravenky

Stravenky 2023 najvýhodnejšie

Z hľadiska finančnej aj organizačnej náročnosti pre firmu sú Stravenky najefektívnejšie riešenie a vyberá si ho väčšina zamestnávateľov. Gastro lístky nepodliehajú dani z pridanej hodnoty a 55 % z nominálnej hodnoty Stravenky (papierového aj elektronického) tvorí odpočítateľnú položku daňového základu.

Navyše, aj pre zamestnancov, ktorí sú dočasne delegovaní na home-office, sú práve gastro lístky najefektívnejší spôsob zabezpečenia ich stravovania. Zamestnávateľ má totiž povinnosť zabezpečiť stravovanie všetkým zamestnancom, ktorí odpracovali minimálne 4 hodiny, a to aj keď pracujú z domu.

Stabilne od zavedenia v SR v roku 1991 ako najobľúbenejší zamestnanecký benefit.

Najjednoduchšia forma stravovania zamestnancov, bez daní a odvodov.

Možnosť ľubovoľne kombinovať papierové gastrolístky s elektronickými.

Pomáhajú reštauráciám a prevádzkam s obedovým menu získavať zákazníkov

Jednoduché objednanie online cez Zákaznícku zónu, telefonicky alebo e-mailom.

Aj na zabezpečenie pitného režimu zamestnancov vo forme Nápojoviek.

Podporujú pravidelné stravovanie, obedňajšia prestávka pomáha odbúrať stres.

Každý týždeň Dobrý program plný výhod iba pre užívateľov DOXX straveniek.

Tisíce reštaurácií na celom Slovensku, každý mesiac pribúdajú nové akceptačné miesta.

Legislatívne zmeny

Od 1. januára 2023 je odporúčaná elektronizácia Straveniek. S prechodom z papierových Straveniek na digitálne fšekarty vám radi pomôžeme. Legislatíva tiež mení maximálny horný limit poplatkovania našich služieb, ktorý sa od 1. marca 2021 znížil na strane zamestnávateľa z troch percent na dve percentá.

Stravenky naďalej zostávajú s výhodami ako doteraz, bez daní a odvodov, ako najjednoduchšia forma stravovania zamestnancov. Ich hodnotu môžete zvýšiť zo sociálneho fondu, pri finančnom príspevku táto možnosť zatiaľ nie je vyriešená.

Stravenkami je možné platiť v širokej akceptačnej sieti podľa platnosti emisie, ktorá je uvedená na Stravenke.

Ďalšie legislatívne zmeny

Zmeny Zákonníka práce priniesli novinky v stravovaní zamestnancov. Od 1. januára 2022 má zamestnávateľ povinnosť umožniť zamestnancom na výber medzi Stravenkami a finančným príspevkom. Zamestnanec bude môcť svoj výber medzi gastrolístkami a finančným príspevkom realizovať raz ročne.

doxx fpoho dobry program 1 - Stravenky

Dobrý program za vernosť Stravenkám

Dobrý program prináša stravníkom každý týždeň plno výhod, ako poďakovanie za zachovanie dôvery a zotrvanie pri našich produktoch. Odmeňujeme dobrými vecami každého, kto naďalej používa fpoho Stravenky. Za bezplatné vstupy na online podujatia mesačne ušetríte aj 100 € a v našich súťažiach môžete vyhrať rôzne ceny.

A navyše, pri prechode na fšekarty môžete využívať aj Zľavový svet a získať každý týždeň odmenu 1 € za obedy.

Dobrý život, dobré jedlo, dobré veci – to je Dobrý program!

Nominálne hodnoty Straveniek

Maximálna (daňovo zvýhodnená) hodnota Straveniek (papierových aj elektronických) je od 1. októbra 2023 7,80 €. Minimálna hodnota Straveniek (papierových aj elektronických) je na úrovni 5,85 €. Stravenky s nižšími nominálmi od 0,40 € do 1 € sú vydávané ako nápojové poukážky na zabezpečenie pitného režimu. Odpočítateľnú položku daňového základu tvorí 55 % z nominálnej hodnoty gastrolístka.

Potrebujete inú nominálnu hodnotu Straveniek? Neváhajte nás kontaktovať, podľa požiadavky je možné pripraviť aj iné nominálne hodnoty.

Papierové Stravenky sú ceniny a majú svoje ochranné prvky

Emisia 2023

Pre zobrazenie popisu konkrétneho ochranného prvku stačí, ak prídete myškou nad ikonku „i“. Kompletné informácie o emisii Straveniek 2023 nájdete v tomto dokumente.

Emisia 2024

Pre zobrazenie popisu konkrétneho ochranného prvku stačí, ak prídete myškou nad ikonku „i“. Kompletné informácie o novej emisii Straveniek 2024 nájdete v tomto dokumente.

Akceptačné miesta

Tisíce miest, ktorých počet stále rastie

Objednávajte s možnosťou online platby cez Zákaznícku zónu

Telefonicky

041/500 52 78

Osobne v pobočkách

Zobraziť pobočky

Reklama na Stravenkách

Stravenky a Daršeky slúžia aj ako efektívny nosič reklamy pre vašu spoločnosť. Denne si ju pozrie viac ako 160 000 našich zákazníkov. Garantujeme vám, že nikto túto reklamu nezahodí, čo je výhoda oproti iným reklamným nosičom. Umožňuje osloviť zamestnaných ľudí v produktívnom veku a živnostníkov v rámci jednotlivých krajov alebo v celej SR. Váš reklamný odkaz bude neustále na očiach – na prednej strane Stravenky alebo darčekovej poukážky.

Ak potrebujete sprostredkovať klientom viac informácii, odporúčame umiestnenie vášho reklamného letáku či zľavového kupónu priamo do obálok s gastro lístkami personalizovaných na meno zamestnanca. Ponuku vám vieme segmentovať podľa jednotlivých krajov alebo na celé Slovensko.

Vzory platných Straveniek, Daršekov, fšekarty a označenie akceptačných miest

Dokumenty na stiahnutie

00421415005278
Objednávanie a infoservis
Call Now Button