fbpx
Zavolajte nám 00421415005278 Online Chat Rýchla objednávka

Rekreačné poukazy

Pre zamestnancov, živnostníkov, zamestnávateľov a ubytovacie zariadenia prinášame kompletné riešenie elektronických rekreačných poukazov. Dovolenkujte na Slovensku lacnejšie až o 55 % práve vďaka rekreačným poukazom.

Možnosti použitia rekreačného poukazu DOXX

Vyberte si detský tábor či pobyt na Slovensku z ponuky našich priamych akceptačných prevádzok alebo máte k dispozícii ponuky sprostredkovateľov – našich zmluvných partnerov v cestovnom ruchu.

doxx rekre priama platba - Rekreačné poukazy

Tábory a ubytovania bez sprostredkovateľa. Kartou DOXX zaplatíte priamo vo vybranej prevádzke.

doxx rekre kiska travel - Rekreačné poukazy

Tisíce zariadení, chaty, priváty, penzióny a hotely. Kartou DOXX zaplatíte na portáli kiskatravel.sk.

doxx rekre sorger - Rekreačné poukazy

Líder pobytov v Tatrách a wellness pobytov. Kartou DOXX zaplatíte na portáli sorger.sk.

doxx rekre boomer - Rekreačné poukazy

 Rekreačný pobyt aj s možnosťou online rezervácie zaplatíte Kartou DOXX cez portál doxx.boomer.sk.

doxx rekre relaxos - Rekreačné poukazy

Špecialista na relax - kúpeľné a wellness pobyty. Kartou DOXX zaplatíte na portáli relaxos.sk.

doxx rekre satur - Rekreačné poukazy

Rokmi overená ponuka za super ceny. Kartou DOXX zaplatíte online aj v SATUR pobočkách.

doxx rekre watchumba - Rekreačné poukazy

Zážitkové tábory na rozvíjanie potenciálu v hravom a inšpiratívnom prostredí.

doxx rekre azad - Rekreačné poukazy

Bohatá ponuka detských táborov, lyžiarskych výcvikov a dovoleniek na Slovensku.

doxx rekre travelking - Rekreačné poukazy

Špecialisti na cestovanie. Každá cesta prebehne bezstarostne a podľa prianí. Kartou DOXX zaplatíte online.

doxx rekre turancar - Rekreačné poukazy

Overená cestovná kancelária. Kartou DOXX zaplatíte online aj v pobočkách.

doxx fpoho karta janka - Rekreačné poukazy

Čo sú rekreačné poukazy

Rekreačný poukaz na Karte DOXX predstavuje elektronickú formu príspevku na rekreáciu zamestnancov. Vydáva sa pre fyzickú osobu a je neprenosný. Pri využití rekreačných poukazov zamestnávateľ nemusí kontrolovať oprávnenosť a účelovosť výdavkov. Tieto výhody platia aj pre živnostníkov.

Nevyčerpaný zostatok rekreačného poukazu bude vrátený a neprepadne.

Nárok má zamestnanec, ktorý vo firme odpracoval najmenej 2 roky. Aj zamestnanci na materskej a rodičovskej dovolenke.

Bez odvodov a daní pre zamestnanca aj zamestnávateľa/živnostníka.

Daňovo zvýhodnený príspevok je max. do výšky 500 €, z toho 55 % prispieva zamestnávateľ a 45 % si hradí zamestnanec (225 €).

Rekreácia musí trvať najmenej 2 prenocovania na území SR. Využitie aj na detské tábory.

Rekreačný poukaz v elektronickej forme je na bezpečnej karte s bezkontaktnou technológiou.

Využite skvelé online pomôcky k rekre poukazom DOXX

1) Pre zamestnávateľov a SZČO je pripravené online zazmluvnenie. Ak ste náš nový klient, zaregistrujte sa do Zákazníckej zóny a potom môžete online uzatvoriť zmluvu. Ako existujúci registrovaný klient si v svojom konte jednoducho zakliknite Nová zmluva.

2) Zamestnanci firiem, ktoré už majú zmluvu s DOXX – Stravné lístky, môžu na pár klikov požiadať o vydanie svojho rekreačného poukazu na Karte DOXX.

3) Prevádzkujete ubytovacie zariadenie alebo organizujete tábory na Slovensku? Využite zvýšený záujem o vaše služby vďaka príspevku na dovolenku. Začnite prijímať rekreačné poukazy DOXX, online zmluva na akceptáciu je naozaj jednoduchá.

4) Na akceptovanie Kariet DOXX aj bez POS terminálu sme vyvynuli unikátne riešenie Platobná brána DOXX. Prijímajte online platby cez internet.

doxx vyhody pozadie 4 - Rekreačné poukazydoxx vyhody pozadie 4 - Rekreačné poukazy

Online zmluva pre firmy a SZČO

Zmluva na objednávanie rekreačných poukazov DOXX cez Zákaznícku zónu.

doxx vyhody pozadie 3 - Rekreačné poukazydoxx vyhody pozadie 3 - Rekreačné poukazy

Online žiadosť o rekreačný poukaz

Požiadajte tu zamestnávateľa o vydanie svojho rekreačného poukazu DOXX.

doxx vyhody pozadie 2 - Rekreačné poukazydoxx vyhody pozadie 2 - Rekreačné poukazy

Online zmluva na akceptáciu

Zmluva pre ubytovacie zariadenia a tábory na prijímanie poukazov DOXX.

doxx vyhody pozadie 1 - Rekreačné poukazydoxx vyhody pozadie 1 - Rekreačné poukazy

Online platby Kartou DOXX

Prijímajte online platby cez virtuálny terminál DOXX. Bezplatne pre všetky prevádzky.

doxx fpoho rekreacne poukazy zamestnanec - Rekreačné poukazy

Aké výhody prináša rekreačný poukaz zamestnancom

S rekreačným poukazom si môžete svoju dovolenku užiť lacnejšie až o 55 % (takúto časť vám prispieva zamestnávateľ). Navyše, príspevok zamestnávateľa máte k dispozícii vopred už pri nákupe svojej rekreácie, a nie až po predložení dokladu z pobytu. O vydanie svojho dovolenkového poukazu požiadajte zamestávateľa priamo tu cez online žiadosť. Rekreačný poukaz má formu personalizovanej Karty DOXX, ku ktorej poskytujeme bezplatný online účet a množstvo skvelých výhod.

Pre použitie rekreačného poukazu si môžete vybrať zo širokej ponuky pobytov v našej akceptačnej sieti. Vybranú dovolenku môžete zaplatiť Kartou DOXX buď osobne na mieste vo vybranom stredisku, alebo vopred online cez web. Požiadajte zamestnávateľa o svoj rekreačný poukaz čo najkôr  a naplánujte si rodinnú dovolenku, wellness pobyt či chatu s priateľmi na Slovensku. Podporíte tak zároveň náš domáci cestovný ruch.

Poukaz na dovolenku môžete použiť na území Slovenskej republiky na niektorý z nasledovných účelov:

a) služby cestovného ruchu spojené s ubytovaním najmenej na dve prenocovania;

b) pobytový balík obsahujúci ubytovanie najmenej na dve prenocovania a stravovacie služby alebo iné služby súvisiace s rekreáciou;

c) ubytovanie najmenej na dve prenocovania, ktorého súčasťou môžu byť stravovacie služby;

d) organizované viacdenné aktivity a zotavovacie podujatia počas školských prázdnin pre dieťa zamestnanca navštevujúce ZŠ alebo niektorý z prvých štyroch ročníkov gymnázia s osemročným vzdelávacím programom.

Povinnosti zamestnanca pri použití rekreačného poukazu DOXX

Pri rekreačných poukazoch v elektronickej podobe nemusí zamestnanec predkladať zamestnávateľovi žiadnu faktúru ani doklad k vyúčtovaniu. Má však povinnosť zamestnávateľovi preukázať použitie rekreačného poukazu v zmysle legislatívy, a to elektronickým čestným prehlásením. Takýmto prehlásením zamestnanec potvrdzuje presný deň nástupu na rekreáciu/tábor a ďalej:

1) že požaduje preplatenie rekreácie len u 1 zamestnávateľa a že rekreácia má trvanie minimálne 2 prenocovania, uskutoční sa na území SR a rekreácie sa zúčastni sám alebo s oprávnenými osobami podľa § 152 a) Zákonníka práce;

2) alebo že dieťa/deti, navštevujúce ZŠ alebo niektorý z prvých 4 ročníkov gymnázia s osemročným vzdelávacím programom, sa zúčastňuje/zúčastňujú organizovanej viacdennej aktivity a zotavovacieho podujatia výlučne počas školských prázdnin, s trvaním viac ako 2 dni, na území SR.

Čestné prehlásenie zamestnanec zadáva buď priamo pri online nákupe rekreácie/tábora, cez odkaz v SMS správe alebo dodatočne cez svoj online účet držiteľa Karty DOXX v časti Rekreačný poukaz, najneskôr však do konca príslušného kalendárneho roka (2021).

Výhody rekreačných poukazov pre zamestnávateľa

Hlavnou výhodou rekreačných poukazov oproti preplácaniu faktúr je, že netreba kontrolovať účel použitia príspevku a evidovať jednotlivé bločky od zamestnancov. Rekreačné poukazy DOXX sú dôveryhodným a bezpečným nástrojom na splnenie zákonných povinností zamestnávateľa. Sú vnímané veľmi pozitívne aj vzhľadom k tomu, že chránia systém príspevkov na rekreáciu pred falošnými a duplicitnými dokladmi.

Využite pohodlné online uzatvorenie zmluvy o zabezpečení príspevku na rekreáciu. Prihláste sa alebo registrujte do Zákazníckej zóny a yberte si produkt Rekreačný poukaz. Za niekoľko sekúnd máte zmluvu uzatvorenú a budete môcť pre zamestnancov objednávať dovolenkové poukazy DOXX.

doxx fpoho najvyhodnejsie - Rekreačné poukazy

Daňové uplatnenie rekreačných poukazov zamestnávateľom

Pre daňové a odvodové zvýhodnenie rekreácie je potrebné mať od zamestnanca elektronicky potvrdenú účelovosť použitia rekreačného poukazu, ako aj dátum nástupu na rekreáciu/tábor. Skutočný dátum je dôležitý, nakoľko rekreačný poukaz sa stáva daňovo uznateľný až v momente, keď sa zamestnanec zrekreoval, a nie v momente nabitia či platby rekreačným poukazom.

Zamestnanec potvrdzuje potrebné údaje jednoduchou formou elektronických čestných prehlásení. V prípade, že ich nedodá do konca daného kalendárneho roka, zamestnávateľ je povinný rekreačný poukaz zamestnancovi dodaniť a odviesť príslušné odvody. Pre zamestnávateľa vtedy nie je daňovo oprávneným nákladom. Prehľad splnenia povinnosti jednotlivými zamestnancami je k dispozícii v Zákazníckej zóne.

doxx fpoho rekreacne poukazy ubytavanie - Rekreačné poukazy

Výhody rekreačných poukazov pre ubytovacie zariadenia a tábory

Elektronická forma rekreačného poukazu na karte prináša prevádzkam väčší komfort bez zvýšenia administratívy. A najmä bez nutnosti uvádzať na doklady mená hostí a vystavovať im špeciálne doklady pre zamestnávateľa (vtedy, keď hosť neuhrádza pobyt rekreačným poukazom). Pre organizátorov detských táborov je hlavná výhoda, že môžu uspokojiť aj takých záujemcov, ktorí si chcú uplatniť rekreačný poukaz DOXX.

Uzavrite zmluvu na akceptáciu rekre poukazov DOXX už teraz, pohodlne online.

Následne môžete akceptovať rekreačné poukazy na Karte DOXX: 1) cez POS terminál prevádzky alebo 2) online cez internet (unikátne riešenie, ak nemáte POS terminál).

Poradenstvo k rekreačným poukazom

Odpovede na najčastejšie otázky k žiadosti, použitiu a účtovaniu rekreačných poukazov nájdete aj v našej aktualite. Video návody sme pre vás pripravili na YouTube.

Online zmluvy a žiadosti nájdete na tejto stránke vyššie. V prípade potreby detailnejších informácii napríklad z oblasti daní, odporúčame aj externý portál špecializovaný na daňové poradenstvo.

Kontaktujte nás

Máte záujem o pohodlné riešenie rekreačných poukazov? Pošlite nám kontaktný formulár a my vám radi poskytneme bližšie informácie.

  Dokumenty na stiahnutie

  Zoznamy prevádzok
  Emisie produktov
  Formuláre
  Dobrý program
  Návody
  Ekologické letáky
  Certifikáty
  00421415005278
  Objednávanie a infoservis
  Call Now Button