fbpx

Rekreačné poukazy

Dovolenkujte na Slovensku lacnejšie až o 55 % vďaka rekreačným poukazom. Pre zamestnancov, živnostníkov, zamestnávateľov a ubytovacie zariadenia prinášame kompletné riešenie elektronických rekreačných poukazov.

Čo sú rekreačné poukazy

Rekreačný poukaz predstavuje príspevok zamestnávateľa na rekreáciu zamestnancov, ktorý je v elektronickej podobe na Karte DOXX. Vydáva sa pre fyzickú osobu a je neprenosný. Pri využití rekreačných poukazov zamestnávateľ nemusí kontrolovať oprávnenosť a účelovosť výdavkov.

Na rekreačný poukaz má nárok zamestnanec, ktorý vo firme odpracoval najmenej 2 roky. Platí aj pre skrátené úväzky, zamestnancov na materskej dovolenke a rodičovskej dovolenke. Rekreácia musí trvať najmenej 2 prenocovania na území SR. Možnosť využitia aj na detské tábory. Daňovo zvýhodnený príspevok je max. do výšky 500 €, z toho 55 % prispieva zamestnávateľ a 45 % si hradí zamestnanec (225 €). Výhody rekreačných poukazov platia aj pre živnostníkov.

doxx fpoho karta janka - Rekreačné poukazy
doxx fpoho rekreacne poukazy zamestnanec - Rekreačné poukazy

Výhody pre zamestnancov

 • Užite si dovolenku lacnejšie až o 55 % (takúto časť vám prispieva zamestnávateľ).
 • Príspevok zamestnávateľa máte k dispozícii vopred už pri nákupe svojej rekreácie a nie až po predložení dokladu z pobytu.
 • Poukaz na dovolenku môžete použiť na území Slovenskej republiky na ubytovacie služby minimálne na dve prenocovania a služby súvisiace s rekreáciou (napríklad stravovanie).
 • Rekreačný poukaz môžete použiť aj na aktivity a podujatia pre dieťa počas školských prázdnin (detské tábory).
 • O vydanie svojho dovolenkového poukazu požiadajte zamestnávateľa priamo tu cez online žiadosť.
 • Rekreačný poukaz má formu Karty DOXX (elektronicky), ku ktorej je bezplatný online účet a množstvo skvelých výhod.
 • Nevyčerpaný zostatok rekreačného poukazu bude vrátený a neprepadne.

Pre použitie rekreačného poukazu si môžete vybrať zo širokej ponuky pobytov v našej akceptačnej sieti. Vybranú dovolenku môžete zaplatiť Kartou DOXX buď osobne na mieste vo vybranom stredisku, alebo vopred online cez web.

Výber pobytu s použitím rekreačného poukazu DOXX

Vyberte si pobyt či detský tábor na Slovensku z ponuky našich priamych akceptačných prevádzok alebo od zmluvných partnerov – cestovných kancelárii.

doxx vyhody pozadie 6 - Rekreačné poukazydoxx vyhody pozadie 6 - Rekreačné poukazy

Hotely, penzióny, kempy

Zaplaťte svojou Kartou DOXX priamo v prevádzke bez sprostredkovateľa

doxx vyhody pozadie 7 - Rekreačné poukazydoxx vyhody pozadie 7 - Rekreačné poukazy

Cestovné kancelárie

Široká ponuka pobytov u našich zmluvných partnerov, stačí si len vybrať

doxx vyhody pozadie 5 - Rekreačné poukazydoxx vyhody pozadie 5 - Rekreačné poukazy

Tábory pre deti

Denné aj pobytové tábory pre vaše deti na celom Slovensku

Povinnosti zamestnanca pri použití rekreačného poukazu DOXX

Pri rekreačných poukazoch v elektronickej podobe nemusí zamestnanec predkladať zamestnávateľovi žiadnu faktúru ani doklad k vyúčtovaniu. Má však povinnosť zamestnávateľovi preukázať použitie rekreačného poukazu v zmysle legislatívy, a to elektronickým čestným prehlásením. Takýmto prehlásením zamestnanec potvrdzuje presný deň nástupu na rekreáciu/tábor a ďalej:

1) že požaduje preplatenie rekreácie len u 1 zamestnávateľa a že rekreácia má trvanie minimálne 2 prenocovania, uskutoční sa na území SR a rekreácie sa zúčastni sám alebo s oprávnenými osobami podľa § 152 a) Zákonníka práce;

2) alebo že dieťa/deti, navštevujúce ZŠ alebo niektorý z prvých 4 ročníkov gymnázia s osemročným vzdelávacím programom, sa zúčastňuje/zúčastňujú organizovanej viacdennej aktivity a zotavovacieho podujatia výlučne počas školských prázdnin, s trvaním viac ako 2 dni, na území SR.

Čestné prehlásenie zamestnanec zadáva buď priamo pri online nákupe rekreácie/tábora, cez odkaz v SMS správe alebo dodatočne cez svoj online účet držiteľa Karty DOXX v časti Rekreačný poukaz, najneskôr však do konca príslušného kalendárneho roka.

Cestovné poistenie pre každý prípad

S nezabudnuteľnými zážitkami počas dovoleniek vzniká aj riziko úrazu alebo iných nepríjemností. Fpoho poistenie získate aj vďaka Finmajstrovi. Vyklikajte si už dnes svoje cestovné poistenie, ktoré vám platí ihneď. Rýchlo, jednoducho a výhodne.

Výhody pre zamestnávateľa

Hlavnou výhodou rekreačných poukazov oproti preplácaniu faktúr je, že netreba kontrolovať účel použitia príspevku a evidovať jednotlivé bločky od zamestnancov. Rekreačné poukazy DOXX sú dôveryhodným a bezpečným nástrojom na splnenie zákonných povinností zamestnávateľa. Sú vnímané veľmi pozitívne aj vzhľadom k tomu, že chránia systém príspevkov na rekreáciu pred falošnými a duplicitnými dokladmi.

Využite pohodlné online uzatvorenie zmluvy o zabezpečení príspevku na rekreáciu. Prihláste sa alebo registrujte do Zákazníckej zóny a vyberte si produkt Rekreačný poukaz. Za niekoľko sekúnd máte zmluvu uzatvorenú a budete môcť pre zamestnancov objednávať dovolenkové poukazy DOXX.

doxx fpoho najvyhodnejsie - Rekreačné poukazy

Daňové uplatnenie rekreačných poukazov zamestnávateľom

Pre daňové a odvodové zvýhodnenie rekreácie je potrebné mať od zamestnanca elektronicky potvrdenú účelovosť použitia rekreačného poukazu, ako aj dátum nástupu na rekreáciu/tábor. Skutočný dátum je dôležitý, nakoľko rekreačný poukaz sa stáva daňovo uznateľný až v momente, keď sa zamestnanec zrekreoval, a nie v momente nabitia či platby rekreačným poukazom.

Zamestnanec potvrdzuje potrebné údaje jednoduchou formou elektronických čestných prehlásení. V prípade, že ich nedodá do konca daného kalendárneho roka, zamestnávateľ je povinný rekreačný poukaz zamestnancovi dodaniť a odviesť príslušné odvody. Pre zamestnávateľa vtedy nie je daňovo oprávneným nákladom. Prehľad splnenia povinnosti jednotlivými zamestnancami je k dispozícii v Zákazníckej zóne.

doxx fpoho rekreacne poukazy ubytavanie - Rekreačné poukazy

Výhody pre ubytovacie zariadenia a tábory

Elektronická forma rekreačného poukazu na karte prináša prevádzkam väčší komfort bez zvýšenia administratívy. A najmä bez nutnosti uvádzať na doklady mená hostí a vystavovať im špeciálne doklady pre zamestnávateľa (vtedy, keď hosť neuhrádza pobyt rekreačným poukazom). Pre organizátorov detských táborov je hlavná výhoda, že môžu uspokojiť aj takých záujemcov, ktorí si chcú uplatniť rekreačný poukaz DOXX.

Uzavrite zmluvu na akceptáciu rekre poukazov DOXX už teraz, pohodlne online.

Následne môžete akceptovať rekreačné poukazy na Karte DOXX: 1) cez POS terminál prevádzky alebo 2) online cez internet (unikátne riešenie, ak nemáte POS terminál).

Poradenstvo k rekreačným poukazom

Odpovede na najčastejšie otázky k žiadosti, použitiu a účtovaniu rekreačných poukazov nájdete aj v našej aktualite. Video návody sme pre vás pripravili na YouTube.

Online zmluvy a žiadosti nájdete na tejto stránke vyššie. V prípade potreby detailnejších informácii napríklad z oblasti daní, odporúčame aj externý portál špecializovaný na daňové poradenstvo.

Kontaktujte nás

Máte záujem o pohodlné riešenie rekreačných poukazov? Pošlite nám kontaktný formulár a my vám radi poskytneme bližšie informácie.

  Dokumenty na stiahnutie

  Zoznamy prevádzok
  Emisie produktov
  Formuláre
  Dobrý program
  Návody
  Letáky
  Certifikáty
  00421415005278
  Objednávanie a infoservis
  Call Now Button