Online Chat 0800 166 556

Objednávanie
a Infoservis

Online Chat Online chat

Napíšte nám

Objednávanie Nákup

Rýchla objednávka

Rekreačné poukazy

Pre zamestnancov, živnostníkov, zamestnávateľov a ubytovacie zariadenia prinášame kompletné riešenie elektronických rekreačných poukazov. Dovolenka na Slovensku je výhodnejšia až o 55 % práve vďaka rekreačným poukazom.

Možnosti použitia rekreačného poukazu DOXX

Vyberte si detský tábor či pobyt na Slovensku z ponuky našich priamych akceptačných prevádzok alebo máte k dispozícii ponuky sprostredkovateľov – našich zmluvných partnerov v cestovnom ruchu.

Online pomôcky k rekreačným poukazom DOXX

1) Pre zamestnávateľov a SZČO je pripravené online zazmluvnenie. Ak ste náš nový klient, zaregistrujte sa do Zákazníckej zóny a potom môžete online uzatvoriť zmluvu. Ako existujúci registrovaný klient si v svojom konte jednoducho zakliknite Nová zmluva.

 

2) Zamestnanci firiem, ktoré už majú zmluvu s DOXX – Stravné lístky, môžu na pár klikov požiadať o vydanie svojho rekreačného poukazu na Karte DOXX.

 

3) Prevádzkujete ubytovacie zariadenie alebo organizujete tábory na Slovensku? Využite zvýšený záujem o vaše služby vďaka príspevku na dovolenku. Začnite prijímať rekreačné poukazy DOXX, online zmluva na akceptáciu je naozaj jednoduchá.

 

4) Na akceptovanie Kariet DOXX aj bez POS terminálu sme vyvynuli unikátne riešenie Platobná brána DOXX. Prijímajte online platby cez internet.

Čo sú rekreačné poukazy

Rekreačný poukaz na Karte DOXX predstavuje elektronickú formu príspevku na rekreáciu zamestnancov. Vydáva sa pre fyzickú osobu a je neprenosný. Pri využití rekreačných poukazov zamestnávateľ nemusí kontrolovať oprávnenosť a účelovosť výdavkov. Tieto výhody platia aj pre živnostníkov.

null
Nevyčerpaný zostatok rekreačného poukazu bude vrátený a neprepadne.
null
Nárok má zamestnanec, ktorý vo firme odpracoval najmenej 2 roky. Aj zamestnanci na materskej a rodičovskej dovolenke.
null
Bez odvodov a daní pre zamestnanca aj zamestnávateľa/živnostníka.
null
Daňovo zvýhodnený príspevok je max. do výšky 500 €, z toho 55 % prispieva zamestnávateľ a 45 % si hradí zamestnanec (225 €).
null
Rekreácia musí trvať najmenej 2 prenocovania na území SR. Využitie aj na detské tábory.
null
Rekreačný poukaz v elektronickej forme je na bezpečnej karte s bezkontaktnou technológiou.

Aké výhody prináša rekreačný poukaz zamestnancom

S rekreačným poukazom máte 55 %-tný príspevok zamestnávateľa už pri nákupe svojej rekreácie, a nie až po predložení faktúry za dovolenku. Rekreačný poukaz DOXX má formu personalizovanej karty, ku ktorej poskytujeme bezplatný online účet s množstvom užitočných funkcií na jej správu. O vydanie rekreačného poukazu DOXX zamestávateľa požiadate online priamo tu.

Pre použitie rekreačného poukazu DOXX si môžete vybrať zo širokej ponuky, rezervujete a zaplatíte pohodlne online cez náš web. Nechajte sa inšpirovať krásami Slovenska – naplánujte si rodinnú dovolenku, wellness pobyt, chatu s priateľmi či zimnú lyžovačku.

Poukaz na dovolenku môžete použiť na území Slovenskej republike na niektorý z nasledovných účelov:

a) služby cestovného ruchu spojené s ubytovaním najmenej na dve prenocovania;
b) pobytový balík obsahujúci ubytovanie najmenej na dve prenocovania a stravovacie služby alebo iné služby súvisiace s rekreáciou;
c) ubytovanie najmenej na dve prenocovania, ktorého súčasťou môžu byť stravovacie služby;
d) organizované viacdenné aktivity a zotavovacie podujatia počas školských prázdnin pre dieťa zamestnanca navštevujúce ZŠ alebo niektorý z prvých štyroch ročníkov gymnázia s osemročným vzdelávacím programom.

Rekreačné poukazy DOXX pre zamestnancov

Povinnosti zamestnanca pri použití rekreačného poukazu DOXX

Pri rekreačných poukazoch v elektronickej podobe nemusí zamestnanec predkladať zamestnávateľovi žiadnu faktúru ani doklad k vyúčtovaniu. Má však povinnosť zamestnávateľovi preukázať použitie rekreačného poukazu v zmysle legislatívy, a to elektronickým čestným prehlásením. Takýmto prehlásením zamestnanec potvrdzuje presný deň nástupu na rekreáciu/tábor a ďalej:

 

1) že požaduje preplatenie rekreácie len u 1 zamestnávateľa a že rekreácia má trvanie minimálne 2 prenocovania, uskutoční sa na území SR a rekreácie sa zúčastni sám alebo s oprávnenými osobami podľa § 152 a) Zákonníka práce;

2) alebo že dieťa/deti, navštevujúce ZŠ alebo niektorý z prvých 4 ročníkov gymnázia s osemročným vzdelávacím programom, sa zúčastňuje/zúčastňujú organizovanej viacdennej aktivity a zotavovacieho podujatia výlučne počas školských prázdnin, s trvaním viac ako 2 dni, na území SR.

 

Čestné prehlásenie zamestnanec zadáva buď priamo pri online nákupe rekreácie/tábora, cez odkaz v SMS správe alebo dodatočne cez svoj online účet držiteľa Karty DOXX v časti Správa poukazov, najneskôr však do konca príslušného kalendárneho roka (2020).

Rekreacne poukazy DOXX drzitel preukazanie ucelovosti 2020.jpg 300x288 - Rekreačné poukazy

Výhody rekreačných poukazov pre zamestnávateľa

Hlavnou výhodou rekreačných poukazov oproti preplácaniu faktúr je, že netreba kontrolovať účel použitia príspevku a evidovať jednotlivé doklady od zamestnancov. Rekreačné poukazy DOXX sú dôveryhodným a bezpečným nástrojom na splnenie zákonných povinností zamestnávateľa. Sú vnímané veľmi pozitívne aj vzhľadom k tomu, že chránia systém príspevkov na rekreáciu pred falošnými a duplicitnými dokladmi.

 

Využite pohodlné online uzatvorenie zmluvy o zabezpečení príspevku na rekreáciu. Prihláste sa alebo registrujte do Zákazníckej zóny a v časti Nová zmluva si vyberte produkt Rekreačný poukaz. Za niekoľko sekúnd máte zmluvu uzatvorenú a budete môcť pre zamestnancov objednávať dovolenkové poukazy DOXX. Pripravili sme pre vás aj krátky video návod na online zazmluvnenie.

Rekreačné poukazy DOXX - výhody pre zamestnávateľa

Daňové uplatnenie rekreačných poukazov zamestnávateľom

Pre daňové a odvodové zvýhodnenie rekreácie je potrebné mať od zamestnanca elektronicky potvrdenú účelovosť použitia rekreačného poukazu, ako aj dátum nástupu na rekreáciu/tábor. Skutočný dátum je dôležitý, nakoľko rekreačný poukaz sa stáva daňovo uznateľný až v momente, keď sa zamestnanec zrekreoval, a nie v momente nabitia či platby rekreačným poukazom.

 

Zamestnanec potvrdzuje potrebné údaje jednoduchou formou elektronických čestných prehlásení. V prípade, že ich nedodá do konca daného kalendárneho roka, zamestnávateľ je povinný rekreačný poukaz zamestnancovi dodaniť a odviesť príslušné odvody. Pre zamestnávateľa vtedy nie je daňovo oprávneným nákladom. Prehľad splnenia povinnosti jednotlivými zamestnancami je k dispozícii online v bezplatnej Zákazníckej zóne.

Výhody rekreačných poukazov pre ubytovacie zariadenia a tábory

Elektronická forma rekreačného poukazu na karte prináša prevádzkam väčší komfort bez zvýšenia administratívy. A najmä bez nutnosti uvádzať na doklady mená hostí a vystavovať im špeciálne doklady pre zamestnávateľa (vtedy, keď hosť neuhrádza pobyt rekreačným poukazom). Pre organizátorov detských táborov je hlavná výhoda, že môžu uspokojiť aj takých záujemcov, ktorí si chcú uplatniť rekreačný poukaz DOXX.

 

Uzavrite zmluvu na akceptáciu rekre poukazov DOXX už teraz, pohodlne online.

Následne môžete akceptovať rekreačné poukazy na Karte DOXX: 1) cez POS terminál prevádzky alebo 2) online cez internet (unikátne riešenie, ak nemáte POS terminál).

Rekreačné poukazy DOXX pre ubytovacie zariadenia

Poradenstvo k rekreačným poukazom

Odpovede na najčastejšie otázky k žiadosti, použitiu a účtovaniu rekreačných poukazov nájdete aj v našej aktualite. Video návody sme pre vás pripravili na YouTube.

Online zmluvy a žiadosti nájdete na tejto stránke vyššie. V prípade potreby detailnejších informácii napríklad z oblasti daní, odporúčame aj externý portál špecializovaný na daňové poradenstvo.

Kontaktujte nás

Máte záujem o pohodlné riešenie rekreačných poukazov? Pošlite nám kontaktný formulár a my vám radi poskytneme bližšie informácie.

Dokumenty na stiahnutie

Zoznamy prevádzok
Emisie produktov
Formuláre
Súťaže
Návody
Ekologické letáky
Certifikáty

0800 166 556
Objednávanie a infoservis
Call Now Button